Cildiye

Cildiye

Dermatoloji (Cildiye) deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Günümüzde modern yaşam, çevresel koşulları nedeniyle alerjik deri hastalıkları gittikçe artmaktadır. Bu nedenle deri hastalıklarının nedenlerini bulunması, ilk basamak tedavinin yapılması ile hastalıkların kronikleşmesini ve tekrarlamasını önlemek açısından cilt muayenesi çok önemlidir.

Cilt hastalıkları başlıca siğil, uyuz, nasır, uçuk, aşırı terleme, saç dökülmesi, cilt lekeleri, sedef hastalığı, benler, sivilce ve egzema olarak sıralanabilir.

En sık rastlanan deri hastalıkları alerjik deri hastalıklarıdır. Allerjik deri hastalıklarının sebebini bulmak oldukça güçtür. Bu amaçla hasta ve çevresi araştırılır. Gerekirse hasta bulunduğu çevreden bir müddet uzaklaştırılır. Çiçek tozları, besin maddeleri, ev tozları, bazı ilaçlar, barsak parazitleri sorumlu olabilir.

Unutulmamalıdır ki bir hastalığın tedavisinde en faydalı etkenlerden birisi erken teşhistir.

 

Her türlü deri ve tırnak hastalıkları ile egzamaların takip ve tedavisi Tıp Merkezimiz Cildiye bölümünde gerçekleşmektedir.

 

 

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp