Dahiliye

Dahiliye

İç Hastalıkları uzmanı, ayrıntılı fizik muayene ile modern laboratuvar tetkikleri (kan, idrar, dışkı gibi), radyolojik tetkikler (röntgen, ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, mammografi, manyetik resonans görüntüleme, kemik mineral yoğunluğu gibi) ve endoskopik incelemeler (üst gastrointestinal sistem endoskopisi, kolonoskopi, rektoskopi gibi) gibi tüm tetkikleri kullanarak hastalıkların erken ve kesin tanısını sağlamaktadır.

İç Hastalıkları uzmanı, hastanın bir bütün olarak değerlendirilmesini yapar ve gerekli modern tetkikleri kullanır. Böylelikle hastalıkların teşhisinin en kısa zamanda konulmasını ve tedavisinin düzenlenmesi sağlarlar.

İç Hastalıkları uzmanı, başlıca üst ve alt solunum yolu hastalıkları, ateşli hastalıklar, hipertansiyon, şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol ve trigliserid yükseklikleri, sindirim sistemi hastalıkları (gastrit, ülser, reflü, spastik kolit gibi), karaciğer ve safra kesesi hastalıkları, akciğer hastalıkları (kronik bronşit, amfizem, astım gibi), böbrek hastalıkları, kansızlık ve kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibini yapar.

İç Hastalıkları polikliniğimizde ayrıca check-up da yapılmaktadır. Check-up, kişinin herhangi bir şikayeti olmaksızın belirli periyotlarla yapılan geniş kapsamlı sağlık taramasıdır. Check-up yapılarak, birçok hayati önem taşıyan hastalıkların erken tanısı ve tedavisi mümkün olabilmektedir.

 

İlaç kullanım raporları düzenlenmektedir.

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp