Kronik yorgunluk ve Ozon uygulamaları

Özellikle son yıllarda, yoğun ve stresli çalışma hayatı, modern yaşamın kendine has yüksek temposu, eğitim ve diğer alanlardaki gelişmeler sonucu çocuk yetiştirme konusunda karşılaşılan güçlükler vb. bir çok sebepten dolayı, Kronik yorgunluk sendromu çok yaygın bir sağlık sorunu olarak, bir çok kişiyi etkiliyor.

Kronik yorgunluk sendromunu yaklaşık % 70 oranında kadınları ve özellikle 30-50 yaş grubunu etkiliyor. Özellikle eğitimli, gelir seviyesi yüksek, çalışan kesimde ve beyaz ırkta daha sık görülüyor.

Kronik yorgunluk sendromu, nedeni ve başlangıç tarihi tam olarak bilinmeyen ancak çok da uzun süreli olmayan bir yorgunluğun, en az 6 ay veya daha uzun bir süre devam etmesiyle ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanmaktadır.

Kronik yorgunluk sendromu, tanımlanamayan, devamlı veya tekrarlayan yorgunluğun yeni veya bilinen bir zamanda başlaması, esas olarak dinlenmekle hafiflememesi ve mevcut iş, eğitim, sosyal ve özel yaşam aktivitelerinde belirgin azalmaya yol açması olarakda tanımlanabilir.

Bu genel tanım dışında, Kronik yorgunluk sendromuna sahip kişilerde sıklıkla ;

1. Kısa süreli bellekte veya konsantrasyonda bozulma
2. Kas ağrıları
3. Çeşitli eklemlerde kızarıklık veya şişlik olmaksızın ağrı olması
4. Yeni oluşan, şekil değiştiren veya ciddileşen baş ağrısı
5. Sabah uyanınca kendine gelememe (uykulu olma halinin devam etmesi)
6. Cinsel istek ve performansda azalma gibi yaşam kalitesini düşüren çok çeşitli şikayetlerde görülmektedir.

Kronik yorgunluk sendromunun olası nedenleri çok çeşitli olmakla birlikte, en çok kabul gören nedenler, yoğun stres, aşırı çalışma temposu ve zaman zaman günlük yaşamın yarattığı ağır baskılardır.

Stres yaşamın bir parçasıdır. Ancak kontrol edilemeyen stres başka hastalıkların yanı sıra kronik yorgunluk sendromunun da en önemli nedeni olarak görülür.

KRONİK YORGUNLUKLA BAŞETMEK İÇİN

Kronik yorgunluğun üstesinden gelmek ve sebep olduğu olumsuzlukları yaşamımızdan uzaklaştırmak için, çalışmak hayatımızdan, içinde yaşadığımız şehir hayatından, ailemiz, çocuklarımız yada sosyal çevremizden vazgeçemeyeceğimize göre, pratik ve etkili olan, fiziksel ve zihinsel performansımızı arttıracak, sağlık problemlerimizin hafiflemesine yada tamamen ortadan kalkmasına katkıda bulunacak bir çözüm bulmalıyız !!!

OZON TERAPİ

Mutlaka doktor kontrolünde yapılması gereken vitamin ve mineral katkıları dışında, yine doktor kontrolünde uygulanacak olan Ozon terapi, Kronik yorgunluk sendromunun çözümünde kilit önem taşımaktadır.

Ozon terapinin bilimsel olarak kanıtlamış olan, fiziksel sorunlarımıza en temelden getirdiği çözümler sonucunda, ilk bir kaç seansdan sonra dahi görebileceğiniz olumlu ve pratik etkilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz ;

1. Zihinsel ve fiziksel, güç ve performansınızda önemli derecede artış
2. Uyku ihtiyacınızın azalması ve uyku kalitenizin artması
3. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi sonrasında, yaygın mevsimsel hastalıklara karşı direncinizin artması
4. Vücudunuzda, özellikle kas ve eklemlerde, bel ve boyun gibi bölgelerde görülen ağrı, sertlik, uyuşukluk, karıncalanma vb., sizi gün içinde etkileyen, fiziksel aktivitenizi kısıtlayan ve hastalık psikolojisine sokan şikayetlerin ortadan kalkması
5. Cinsel istek ve performansda belirgin artış
6. Stres ve yoğun baskı ile daha kolay başa çıkabilme
7. Artan fiziksel direnciniz sonrasında, özgüveninizin yerine gelmesi ve beraberinde getirdiği psikolojik rahatlama

Bütün bu faydaları daha uzun uzun sayabiliriz. Ancak burada önemli olan şey, burada belirtilen tüm bu olumlu gelişmelerin, bizzat Ozon terapiden faydalanan kişiler tarafından ifade edilmesidir.

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp