Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir.  Uygulanacak tedavinin yerine göre kullanılan ilaç karışımının çeşidi ve miktarı değişmektedir.

 

Selülit ve Mezoterapi

Cilde nüfuz eden ilaç kokteylleri rahatlıkla ciltaltı yağ dokusuna inerek, yağ hücrelerini yakar, enerji olarak kullanılır; kan akımını uyarır; lenf akımını uyarır; ve kollajen yapımı arttırır. Kullanıldığı alanlarda selülite bağlı portakal kabuğu görüntüsünü neden olan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek ciltaltı dokuları rahatlar. Ayrıca eriyen yağ dokusu da selüliti azaltmış olur.

 

Yüz Yaşlanması ve İğnesiz Mezoterapi (Mezolifting)

Otuzlu yaşlara gelindiğinde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar cildin yaşlanmasını hızlandırır. Böylece yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıklar belirmeye başlar ve derideki elastikiyet kaybıyla karşı karşıya kalınır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkma ortaya çıkar.

Mezoterapide, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar orta deri tabakasına verilir. Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi dediğimiz mezolifting işlemi dışında boyun dekolte ve el sırtı gençleştirmede de kullanılmaktadır. Ayrıca mezolifting ile yeni oluşmuş pembe renkli cilt çatlakları ile lekelerin de belirli oranda tedavisi yapılabilmektedir.

 

Mezoterapinin genel kullanım alanları: 

1. Kronik ağrılar

2. Deri hastalıkları

3. Estetik kullanımlar

4. Sistemik hastalıklar

5. Sporla ilgili hastalıklar

       
         

 

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp