Ozon

OZON 3 adet oksijen atomundan oluşan çok yüksek enerji taşıyan aktif oksijen molekülüdür. Havadan daha ağırdır. OZON tedavisinde kullandığımız medikal OZONun, % 5’i OZON iken % 95’i oksijendir. Son yıllarda gündemimizde olan OZON tabakası ile birebir ilişkilidir ve dünyadaki yaşamın devam edebilmesinin en önemli parçalarından birisidir.

Tıbbı anlamda dünyada en azından 150 yıldır kullanılmakta olan ozonun gerekliliği ve önemi son yıllarda daha fazlaca anlaşılmaya başlanmıştır. Klinik olarak kullandığımız OZON tedavisi, 35 yıldır özellikle başta İtalya olmak üzere Rusya, Almanya, ABD, Kanada, Malezya, Çin gibi birçok ülkede yoğun olarak uygulanmakta ve birçok OZON tedavisi kliniği bulunmaktadır. Türkiye’de ise son 9 yıldır yoğun bir şekilde uygulanmakta ve hızla klinik uygulamalara girmektedir.

OZON normal koşullar altında rengi olmayan, kendine özgü bir kokuya sahiptir. OZONun kokusunu kimileri yosun kokusuna, kimileri yağmur sonrası toprak kokusuna, kimileri bozuk balık kokusuna, kimileri ise beklemiş çamaşır suyu kokusuna benzetir. Özellikle fırtınalı ve yağmurlu havalardan sonra, sıklıkla yükseklerde veya sahile yakın yerlerde farkedilir. OZON, yağmurlu havalar esnasında, gökyüzündeki elektriklenmelerle meydana gelmiş içimize çektiğimiz taze hava olarak değerlendirilebilir.

 

OZON TERAPİ

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere ’’ozon terapi’’ denilmektedir. Ozon terapi, güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulamadır. Oldukça eski bir tedavi yöntemi olmakla beraber her geçen gün yararlı etkilerinin sayısı artmaktadır.

 

Ozon Terapi Vücudu Nasıl Etkiler? 

Beyaz kan hücrelerinin (savunma hücreleri olup enfeksiyonlara karşı korur) oluşumunu artırır, fonksiyonlarını artırır. Bakteri, virüs ve mantarları öldürür. En güçlü doğal ve atık bırakmayan dezenfektandır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnci artırır. Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile bağışıklık sisteminin sapmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde iyileştiricidir. Hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Alyuvarların (kanda oksijen taşıyan kırmızı hücreler) elastikiyetini artırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır. Kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini artırarak organların oksijenlenmesini artırır. Hücre içi solunumunu (hücrenin fonksiyonu görebilmesi için gerekli enerji kaynağını elde etmesi) hızlandırır. Detoks edici özelliği ile vücudumuzdaki kimyasal maddelerin temizlenmesine yardımcı olur.(Kurşun, civa gibi ağır metal zehirlenmeleri, böcek öldürücüler, ilaç atıkları, asidik maddeler, tarım ilaç kalıntılarının atılmasını hızlandırır.) Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir. Kanın kıvamını azaltır, akışkanlığını sağlar, böylelikle damar duvarındaki plakların yumuşamasını ve küçük kan damarlarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak dolaşımı düzenler.

 

Ozon Tedavisinin Yararları 

 

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp