Plastik Klips Yöntemi

Plastik Klips Yöntemi

Plastik Klips Yöntemi Nedir?

Plastik klips yöntemi,  kesilecek olan sünnet derisinin  plastik bir araçla sıkıştırılıp, sonra kesilmesine dayanan bir sünnet tekniğidir. Bu yöntem cerrahi prensiplere  uygundur. Plastik klips dikişsiz, kanamasız, estetik,   ve hastalık riski olmadan sünnet yapmak için geliştirilmiş tek kullanımlık bir sünnet aletidir.

Tek kullanımlık  plastik klipsler yaklaşık 25 sene önce Avrupa ve ABD’de, 15 yılı aşkın süredir ülkemizde kullanıma girdi. Günümüzde artık metalik klips yerine bu tek kullanımlık plastik klipsler kullanılıyor.

Plastik klipsler, steril paketler halinde bulunuyor.  Yeni doğandan başlayarak tüm yaş gruplarına yönelik  farklı boyları mevcuttur. Çocuk boyları; 10, 12, 14, 16, 18 numaralardır. Sünnet sırasında her çocuğun pipisine uygun numara seçiliyor. Klipsler Polikarbonatdan yapılmış saydam plastik bir tüpten ve beyaz naylon bir kıstırma mekanizmasından oluşur. Hafiftir ve kullanımı kolaydır. Ülkemize  yerli üretim olan ve CE belgesine sahip plastik klipsler  (Alisklamp)  kullanımdadır.

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp