Sünnet Öncesi Hazırlık

Sünnet Öncesi Hazırlık

Psikolojik Hazırlık

Çocuklara sağlıklarını ilgilendiren konularda bilgi verilmesi gerekmektedir.  “Anlayabilecek yaştaki her çocuğa sünnetin ne olduğu, ne gibi faydaları olacağı ve acı çekmemesi için ne gibi önlemlerin alınacağı konusunda hem ailesi hem de işlemi yapacak kişi bilgi vermelidir. Çocuğun hekimi tarafından bilgilendirilmesi, endişesini en aza indirmenin en iyi yoludur. Sünnet konusunu evde ve  çocuğun yanında fazla konuşulmaması da çok önemlidir. Çocuklarda korkuya yol açan iki kelime “iğne” ve  “kesme” dir. Yapılacak  açıklamaların sünnetten çok kısa bir süre önce yapılması,”iğne” ve  “kesilme” gibi kelimelerin kullanılmaması gerekmektedir.

 

Tıbbi Hazırlık

Tıp merkezimizde lokal anestezi altında sünnet yapılır.  Sadece pipi bölgesi uyuşturulur.  Pipide iğne yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Uyuşturucu krem iğnenin hissedilmesini azaltır. Ancak uyuşturucu ilacın verilmesine bağlı aşı benzeri acı hissedilmesini engellemez.

İğne ile pipi uyuşturulduktan sonra sünnet esnasında hiçbir ağrı hissedilmez.

Amacımız ağrısız, acısız, çocuğu ağlatmadan sünnet yaparak, sünnetin aile ve çocuk için hoş bir anı olarak hatırlanmasını sağlamaktır.

Çocuklar sünnet sonrası rahatlıkla yürüyerek gidebilirler.  Sünnete gelirken rahat  kıyafetlerin  bulundurulmasını öneririm.  plastik klips yönteminde  pipi bölgesi köpük bardakla korunabilmektedir.

 

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp