Sünnet Sonrası

Sünnet Sonrası

Sünnet Sonrası Süreç

Plastik klips yöntemi sonrası  sünnet genellikle  rahat geçer.  Kanama veya enfeksiyon gibi komplikasyonlar neredeyse yok denecek kadar az görülür. Pipiye zarar veren komplikasyonlar ise hiç görülmez.

Sünnet sonrası karşılaşabilecek tek sorun,  hafif, orta nadiren de şiddetli olan ağrılardır. Genellikle çocuklar ilk günden sonra ağrı hissetmez.  Üçüncü günden sonra ağrı neredeyse hiçbir çocukta görülmez.  Çocuklar, sünnettten bir hafta sonra okula gidebilir veya tatile çıkabilir. Ancak  pipiye darbe gelebilecek  faaliyetler için 15 gün beklemek gerekli.

Sünnete bağlı yarada oluşan kabukların dökülmesi ve şişliklerin inmesi 3-4 hafta sürecek olan bir süreçtir. Yara iyileşmesi dediğimiz bu süreç çocuğa hiç bir rahatsızlık vermez. Çocuklar günlük faaliyetlerini yapabilir. Sünnet sonrası, pipinin baş kısmı ilk defa dış ortamla temas ettiği için, ilk haftalarda iç çamaşır giyerken hafif bir gıdıklanma veya irkilme hissi olabiliyor. Bu his  pipinin dış ortamı yadırgamasına bağlı olduğundan,  1-2 hafta içerisinde ortadan kaybolur.

Sünnet sonrası elde edilen pipi şekli, çocuğun yaşına, bünyesine ve pipisinin anatomisine göre değişiklik gösterse de, son derece muntazam olur.  Plastik kıskaç yöntemiyle yapılan sünnet sonrasında elde edilen kozmetik sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür. Ancak, bu sonucu görmek için en az 4 hafta sabretmek gerekmektedir.

 

 

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp