Plastik Klipsin Avantajları

Plastik Klipsin Avantajları

GÜVENLİ : Glans penisin bir kaza sonucu kesilmesine veya diğer yaralanmalara karşı korur. Sünnet esnasında penisin orjinal yapısına dokunulmadan sadece sünnet derisinin alınmasına olanak sağlar.

HİJYENİK : Herhangi bir açık yara oluşmadığından dolayı dış ortamdan gelebilecek bir enfeksiyona karşı korumalıdır. Tekrardan kullanılabilir aletlerin yetersiz sterilizasyonundan kaynaklanabilecek HIV,HEPATİT ve AİDS gibi enfeksiyonlardan korur.

DİKİŞSİZ : Dikişe herhangi bir şekilde gerek kalmaz. Krome katküt’ün kullanılmasının yasaklanmasından sonra , sünnet işleminin geç emilen sütürlerle yapılması zorunluluğu gündeme gelmiştir. Bu durum hem geç emilen sütürlerin fiyatlarının pahalı olmasından dolayı sünnetin yapan kişiye maliyetini artırmıştır, hemde sütürlerin alınması zorunluluğunu gündeme getirmiştir. Sütürlerin kendiliğinden erimesinin beklenmesi sütür geçen dokuda nedbe dokusu oluşumunu artırmakta ve kozmetik sorunlara neden olmakta, sütür geçen yerlerde fistül oluşumuna neden olabilmekte,aynı zamanda peniste enfeksiyon ihtimalini artırmaktadır. Plastik klamp kullanımı ile oluşabilecek bu komplikasyonların tamamen önüne geçilmiş olur.

ESTETİK : Dikişli sünnetlerde kesim işlemi el ile yapıldığından mukozada ve penis derisinde asimetri, sütür atılan yerlerde boğumlanmalar, büzüşmeler meydana gelmektedir .Buda sünnet olan kişilerin ergenlik döneminde bir takım pisikolojik sıkıntılarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.Uzun bırakılan mukoza ise erken boşalma problemine neden olabilmektedir. Plastik Klamp ile yapılan sünnetlerde penis derisi ve mukozanın birleşim yeri çızgı şekilde düzgün olarak çıkar. Mukoza glansın hertarafında aynı uzunluktadır.

KANAMASIZ  :  Plastik klips yönteminde, klips takılı olduğu süre boyunca kanama beklenmez. Kısaca, klips yöntemi kanama riskini önemli ölçüde azaltır.  Yapılan çalışmalarda Klips yönteminde kanama riski %0.4, dikişli sünnetlerde ise bu risk %5 olarak bulunmuştur.

HIZLI VE KOLAY : Diğer sünnet metodlarına göre daha hızlı ve kolay bir sünnet prosedürüdür. Sünnet işleminin 5-10 dk. gibi çok kısa sürede bitmesine  imkan sağladığından çocukların sünnet stresini en aza indirir.

SARGI BEZİ VE BANDAJ YOK: Plastik klips yönteminde sünnet sonrası hiçbir yara bakımı veya pansuman gerekmez. Her pansuman çocukta oldukça fazla stres ve acıya yol açar. Plastik klips yönteminde yara bakımına gerek olmaması en önemli avantajlardan biridir.

SÜNNET SONRASI DÖNEMİ RAHAT: Sünnetten hemen sonra sünnet olan kişi iç çamaşırı ve pantolonunu giyebilir, yürüyebilir, oynayabilir, günlük aktivitelerine devam edebilir, klasik sünnet yöntemlerinin aksine banyo yapabilir, temiz deniz ve havuza girebilir.

Hemen Ara

WhatsApp WhatsApp